Presse og media

Postadresse:
Ryenstubben 2, 0679 Oslo

Klikk her for å kontakte oss på e-post.

Pressetalsperson Berit H. Nilsen Berit H. Nilsen

E-post: berit.nilsen@bcc.no
Telefon: +47 934 09 735

Kontaktperson Harald Kronstad Harald Kronstad

E-post:
Telefon: +47 90 58 68 20

Webredaktør Milenko van der Staal Milenko van der Staal

E-post:
Telefon: +47 97 77 92 62

Lokalmenigheter i Norge

Kontakt oss for informasjon vedr. lokalmenigheter.

50-årsjubileum for menigheten i Frankrike

50-årsjubileum for menigheten i Frankrike

Skrevet av: Miriam Tombre | Sted: Nancy, Frankrike | Publisert: 27. september 2013

På slutten av sommeren var vennene i Frankrike samlet til en festhelg, både for å se tilbake på historien og glede seg over fremtiden. Forventningene var til å ta og føle på!

Når sensommeren for alvor hadde kommet på plass var duket for et jubileum vennene i Frankrike sent vil glemme, nemlig et tilbakeblikk på en 50 år lang historie. Yngre og eldre hadde vært i sving flere dager i forveien for å legge alt til rette for feiringen, og forventningene var til å ta og føle på. En lørdag i slutten av august gikk startskuddet for årets festhelg på menighetsstedet «VLM», i nærheten av byen Nancy, og venner fra lokalmenighetene i Paris, Alsace og Syd-Frankrike kom også for å delta i feiringen.

I løpet av dagen ble det vist flere filmer om menighetens historie i Frankrike, og flere interessante paneldebatter fanget oppmerksomheten. På en slik dag er menighetens historie et naturlig tema, men det ble også satt fokus på hvilken lys fremtid vi har i menigheten.

For barna var dagen fullspekket av morsomheter; blant annet leker, trylleshow og ponniridning. De eldste barna var også opptatt av de fine filmene og den omfattende bildeutstillingen, hvor mange av dem moret seg over å se sine egne foreldre i yngre dager!

Det er ikke helt ukjent at franskmenn setter pris på god mat og drikke, og det ble selvfølgelig disket opp med de lekreste matrettene. På en slik dag var kun det beste godt nok!

Denne historiske helgen ga oss anledning til ettertanke, og mange uttrykte at de klarere kunne se den store nåde som har vært over livene deres. Vi fikk også se tydelig at trofastheten til våre foreldre, besteforeldre og forløpere har vært av avgjørende betydning. Helgen skapte en dypere nød i våre hjerter etter alvor og trofasthet, slik at vi også kan bli støtter i Guds menighet. Vi vil være trofaste og holde oss til Guds ord. Da skal det lykkes for oss, og framtiden blir lys og herlig!

Nedenfor kan du se mange fine bilder fra den festlige helgen!

Vil du vite mer? Kontakt oss.